Nyelv-elek
2017.02.23.
Tuli-röpi 2017
2017.03.01.

Heuréka

 

Február 23-án iskolánk 19. alkalommal rendezte meg Heuréka városi rejtvényfejtő versenyét 6-7. osztályos tanulók részére. A megmérettetésen kilenc iskola csapata vett részt. A közel harminc feladatot nagy lelkesedéssel, fegyelmezetten oldották meg a gyerekek. A hagyományos, ismertebb rejtvények mellett újfajta feladatok is színesítették a vetélkedőt. Kreativitásukat, térszemléletüket a síkbeli és térbeli kirakós játékokkal is fejleszthették a diákok. Köszönjük a kollégáknak, hogy elkísérték tanulóikat a versenyre, sok szeretettel várjuk őket a következő tanévben is.

A diákok jutalmazásában az idén is sok segítséget nyújtott Markos Ede, a Füles újság főszerkesztője.

Sárdi Tibor, aki több mint tíz éve patronálója versenyünknek, köszönetünk jeléül a Tulipános Emlékérmet vehette át iskolánk igazgatónőjétől.

A verseny eredménye:

  1. helyezett: Gárdonyi Géza Általános Iskola
    (Lazur Dániel, Mészáros Péter, Nagyszokolyai Áron, Rumi Gergő)
  2. helyezett: Szabadhegyi Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola
    (Horváth Dávid, Kocsis Anna, Ailer Anna, Cser Hanna)
  • helyezett: Kodály Zoltán Általános Iskola
    (Kovács Fruzsina Alíz, Kasztner Zsófia, Marton Janka, Varga Viola)

További résztvevők: Gyárvárosi Ált. Isk., Győri Tánc- és Képzőművészeti Iskola, Vörösmarty Mihály Általános és Alapfokú Művészetoktatási Iskola Kisbajcs, Zrínyi Ilona Általános Iskola Abda, Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Tulipános Általános Iskola.

 

A verseny szervezői:

Bognár Gáborné és Ferenczi Józsefné

heureka_2017_01 heureka_2017_02